Predavanje prof. dr Rade Paravina

U ponedeljak 22. maja 2023. godine u Amfiteatru I gostujuće predavanje će održati prof. dr Rade Paravina, redovni profesor na The University of Texas Health Science Center at Houston, School of Dentistry. Predavanje pod nazivom “Color in esthetics, Biomimetic Disruption, Bench to Chairside” počinje u 10:00 časova. Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju predavanju, o kojem više možete pročitati u nastavku:

Boja i izgled su veoma relevantni u stomatološkoj praksi po pitanju estetskog ishoda i prirodne replikacije biomimetičkih nadoknada. Ovo predavanje će dati pregled najnovijih naučnih dostignuća u kombinaciji sa njihovom kliničkom primenom. Biće obuhvaćeni primeri i praktični predlozi koji se odnose na pobolјšanje estetike kako u stomatološkoj ordinaciji tako i u zubotehničkoj laboratoriji. Ovo uklјučuje prirodu boje, tumačenje kliničkih rezultata zasnovano na dokazima, izbor materijala i kontrolu kvaliteta, kompjutersko modeliranje za "belo", "ružičasto" i relevantnost translucencije.