Medjunarodni studentski kongres 2016

Međunarodni kongres studenata medicine u organizaciji Medicinskog Univerziteta u Gracu (Austrija) ove godine se održava po četvrti put, u periodu od 26. do 28. maja 2016. godine. Kongres se organizuje sa namerom udruživanja istraživača i studenata iz raznih oblasti medicinskih nauka, kako bi svi zainteresovani međusobno razmenili svoja iskustva, rezultate istraživanja i uspostavili nove kontakte.

Zašto učestvovati na ovom kongresu?

Istraživanje i nauka su osnova razvoja bilo kojeg društva i studenti mogu da preuzmu svoju ulogu na tom polju. Mnogo napora je potrebno da bi se na bilo kakav način doprinelo razvoju medicine i društva, na čijem putu su prvi koraci najteži, te iz tog razloga ovaj kongres uspešno postoji nekoliko godina ima misiju i cilj da pomogne mladim istraživačima sa različitih krajeva sveta u:

• Prezentovanju ideja za nove projekte i rezultata postojećih projekata,
  • Savladavanju novih veština i iznalaženje načina za pravilno predstavljanje istraživanja,
  • Upoznavanju studenata sa istraživačkim oblastima i razvojom karijere,
  • Diskutovanju o aktuelnim temama iz različitih medicinskih oblasti sa vodećim stručnjacima medicinskih nauka,
  • Uspostavljanju interdiciplniarne mreže istraživača,

Na kongresu će biti zastupljena predavanja, kursevi, radionice i panel diskusije.

Ko može da učestvuje?

Studenti osnovnih studija, studenti master studija, studenti doktorskih studije, iz oblasti medicinskih nauka. Iskoristite priliku da predstavite istraživačku tezu Vašeg završnog rada ili bilo kojeg drugog istraživačkog poduhvata na kojem trenutno radite. Dobrodošli su i studenti doktorskih studija, koji su već duboko zašli u istraživačke vode.

Kako se prijaviti?

Potrebno je poslati apstrakt Vašeg medicinskog / kliničkog istraživanja. Nakon preispitivanja istog od strane stručnjaka možda baš Vaš rad bude pozvan za poster ili usmenu prezentaciju. Rok za slanje apstrakta je produžen do 31. januara 2016. Za više informacija posetite web sajt www.medunigraz.at/isc